Arda Turan Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arda Turan Fan Club

Arda Fanlarının Buluşma Noktası..!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi

+6
ardanıntekaşkıbenim
b & a
fatm(a)rda
ardaqolik_1466
Brn*Trn*
ardakoliqq
10 posters
YazarMesaj
ardakoliqq
Taze Üye
Taze Üye
ardakoliqq

Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Empty
MesajKonu: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 3:56 pm

EURO 2008’in yıldızlarından Arda Turan’ın Ailesi oğullarıyla gurur duyuyor. Arda hala bir çocuk anne Yüksel Turan’ın gözünde. “Uçaktan inince aradı, ekmek arası taze fasulye istedi. Bayılır oğlum fasulyeye” diyor...

Arda Turan, henüz 21 yaşında... Avrupa Futbol Şampiyonası’nda sergilediği futbolla dünya devlerini kendine hayran bıraktı. Oysa biz, o daha 16 yaşındayken başarılarını, genç milli takımla gittiği turnuvaları, Galatasaray altyapısında attığı golleri babası Adnan Turan’dan dinlemiştik. Çünkü ‘Adnan Abi’ VATAN gazetesinin ilk açıldığı günlerde ulaştırma biriminde ekip arkadaşımızdı. Birçok uzun haber yolculukları, Arda’nın hikayeleriyle renklendi. Ta ki Vestel Manisaspor’a transferine kadar. Bu transferden sonra Adnan Abi gazeteden ayrıldı ve emekliliğin tadını çıkarmaya başladı.

Lakabı ‘annecim-babacım’

Turan Ailesi’yle Bayrampaşa’daki evlerinde konuştuk. Adnan Turan, Arda’nın çocukluğunu “Bize o kadar düşkündür ki, küçükken okuldaki arkadaşları ona, ’Annecim - Babacım’ lakabını takmış. Çünkü bizimle hep böyle konuşurdu” diye anlatıyor. Bu sırada söze Yüksel Hanım giriyor: “Ona yabancılarla konuşmamasını söylemiştik. Top oynarken Arda’ya hayran kalanlar ’Gel seni bizim takıma götürelim’ dediklerinde, ’Teşekkür ederim ama annem yabancılarla konuşma dedi’ diye cevap verirmiş.”

Seçmelere annesi götürdü

Her başarılı erkeğin ardından bir kadın vardır ya, Arda’nın ardındaki kadın da annesi. 12 yaşında Bayrampaşa Altıntepsispor’da oynarken Galatasaray alt yapı seçmelerine katılmak isteyince babası seçilemezse üzülür diye götürmemiş. Arda da annesini ikna etmiş. Yüksel Hanım Arda’nın hayatını değiştiren günü anlatırken gözleri parlıyor: “Seçmelere son gün gittik, liste dolmuştu. Görevliye ’Lütfen oğlumu da deneyin’ dedim. Görevli ’Olmaz, liste doldu’ dedi. Ben yine üsteledim, ’Lütfen ama, yoksa kalbi kırılacak’. Sonra görevli baktı ve ‘Eşofmanlarını giysin’ dedi. Oğlum kıyafetleriyle beklerken bu sırada karşı takımda bir kişi eksildi. Arda’yı çağırdılar, 10 dakika kadar oynadı. Beğendiler ve ikinci elemeye çağırdılar. Onu da başardı.” Ve Arda’nın başarı öyküsü başlıyor. Eylülde en iyiler arasında yapılan elemeyi geçiyor ve çok sevdiği Galatasaray’ın formasını giymeye hak kazanıyor. O günleri anlatırken Adnan Abi’nin gözleri doluyor:

Transferiyle bize ev aldı

“Bundan 3 yıl önceydi. Arda’yı Vestel Manisaspor’un hocası Ersun Yanal çok istedi. Sonunda kiralık olarak Vestel’e gitti. Sözleşmesini imzaladığında bana ’Baba artık senin bizim için çalışman bitti, sıra bende’ dedi. Türkiye’deki hayat şartları yüzünden hep çalışmak zorunda kaldım. Arda yokluğu da bilir. Bu yüzden transfer ücretiyle bize hemen Büyükçekmece’den habersiz bir şekilde ev almış, sürpriz yapmak istemiş. Allah herkese benimki gibi evlat nasip etsin.”

Maçta düşünce kalkar

Adnan Turan, bir sır veriyor: “Annesinin maçlara gelmesini istemez çünkü ondan etkilenip kötü oynayacağını düşünür. Hatta faul yaptıklarında hemen ayağa kalkar. Arkadaşları ’Niye kalktın biraz daha yat’ dediklerinde, ’Olur mu annem izliyor’ dermiş. Bize de ‘Annem aklıma gelince hemen ayağa fırlıyorum’ diyor. Bazen oğluma, ’Kombine kartı ver de maça geleyim’ diyorum. ’Yok olmaz, annem de gelir’ diyor.” Bu sırada söze Okan giriyor: “Eğer abimler finale çıksalardı maçı izlemeye ben gidecektim. Annem gitmeyecekti” diyor.

Kemik suyu çorba içirirdim

Yüksel Turan ise maça gitmediğini ama maçlara Arda ile birlikte hazırlandığını söylüyor: “Ben oğlumu çok iyi yetiştirdim. Çocukken kemik suyu çorbaları yapardım. Ciğerler, beyinler yedirirdim. Maddi durumumuz çok iyi değildi ama az ve öz besliyordum oğlumu. Bu yüzden güçlüdür. Almanya maçından sonra uçaktan iner inmez fasulye istedi. Hatta çocukken bile ekmek arası fasulye yerdi.” Biz ’ekmek arası fasulye mi’ diye tepki gösterince Okan cevabı yapıştırıyor: “Yok, yüzünüzü öyle buruşturmayın. Güzel oluyor, ben denedim.”

FİNALDE ÖZEL KRAMPON GİYECEKTİ

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Türkiye-Almanya’yı eleseydi; Arda final maçına özel ayakkabıyla çıkacaktı. 15 yaşındaki kardeşi Okan’ın elinde tuttuğu Nike kramponun üzerinde Arda’nın adı ve forma numarası yazıyor. Kupa ise şampiyonaya katılan sporculara verildi. Yüksel Hanım’ın boynundaki de şampiyona madalyası. Adnan Turan’ın tuttuğu kupa ise en anlamlısı. Sponsor firmanın ’Gönüllerin şampiyonu’ kupası.

ÇALIM ATMAYI BU SOKAKTA ÖĞRENDİ

Turan Ailesi’yle Bayrampaşa’daki evlerinde konuştuk. Adnan Abi evin penceresinden karşı taraftaki dar sokağı gösterdi ve “İşte Arda çalım atmayı bu sokakta öğrendi” dedi
Brn*Trn*
Taze Üye
Taze Üye

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 11:04 pm

süpermiş ya askım Annecim babacım bnmm bidomm
ardaqolik_1466
Taze Üye
Taze Üye
ardaqolik_1466

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 12:50 am

bende ekmek arası taze fasulyeyi çok severim ya
fatm(a)rda
Arda Delüsü
Arda Delüsü
fatm(a)rda

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 12:59 pm

babasının adı adnanmış benim babamında adı adnan bir ortak noktamız hemde ben küçükken annecim babacım babaannecim fln diodum
ardakoliqq
Taze Üye
Taze Üye
ardakoliqq

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 2:54 pm

oNu heRkes dİodu jNm aNNesine babasıNa aNNecim babacImm
ardakoliqq
Taze Üye
Taze Üye
ardakoliqq

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 6:28 pm

fatm(a)rda demiş ki:
babasının adı adnanmış benim babamında adı adnan bir ortak noktamız hemde ben küçükken annecim babacım babaannecim fln diodum
oNu bNde dİodum aNNeme babama
b & a
Arda Fan
Arda Fan
b & a

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 6:37 pm

cnm bnm yaa
ardanıntekaşkıbenim
Taze Üye
Taze Üye
ardanıntekaşkıbenim

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 11:22 am

çicek ayy ben bu ardayı daha çok sevmeye başladım aşkım yha çicek
https://ardaturan.forumakers.com/
fatm(a)rda
Arda Delüsü
Arda Delüsü
fatm(a)rda

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 12:49 pm

ben bir ortak noktamız olarak babalarımızın adını demiştim arka arkaya yazınca böle oldu
ardayıgerçekseventekkişi
Taze Üye
Taze Üye

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 4:43 pm

aşkıımm bnmm snii okadar çok seviorummkiii sn çok farlısınn bnm için çok özellsinn ayrıı bir yerinn varr sana ulaşana kadar asla bırakmııcam peşinii sn bnm için imkansız diilsinn kalbimde hepp sn varsıınn bu asla değişmiicek kim nederse desinn sni bnden daha çok seven bir kişi yokturr çünküü kimse bu yükü taşıyamaz altından kalkamazz ama bn bunu başaran etkk kişiyimm o yüzden sana gerçekten aşığımmm çicek
fatm(a)rda
Arda Delüsü
Arda Delüsü
fatm(a)rda

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeCuma Tem. 18, 2008 4:49 pm

nie ben kalkabilirim cnm bide habire bu yazıları yazarak arda fanı olunmuyo ayrıca konuyu dağıtıyosun hem sadece sen sevemezsin onu sen bir kere asıksan ben bin kere asığım bide haykırmak istiosan sohbet topiği var orda söle
burcu&arda
Taze Üye
Taze Üye

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeÇarş. Tem. 23, 2008 10:18 pm

canım benim yha gerçekten süper ötesi biseysin ardammmm
zeynep
Taze Üye
Taze Üye

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimeCuma Tem. 25, 2008 11:51 am

yerim seni aşkım
ArDa'MeRwE
Arda Delüsü
Arda Delüsü
ArDa'MeRwE

MesajKonu: Geri: Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi   Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi Icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 12:52 am

ardayıgerçekseventekkişi demiş ki:
aşkıımm bnmm snii okadar çok seviorummkiii sn çok farlısınn bnm için çok özellsinn ayrıı bir yerinn varr sana ulaşana kadar asla bırakmııcam peşinii sn bnm için imkansız diilsinn kalbimde hepp sn varsıınn bu asla değişmiicek kim nederse desinn sni bnden daha çok seven bir kişi yokturr çünküü kimse bu yükü taşıyamaz altından kalkamazz ama bn bunu başaran etkk kişiyimm o yüzden sana gerçekten aşığımmm çicek

her yere aynı mesajLarı yazıosun we biz seni uyardığımız haLde haLa yazmaya dewam ediosun! ama merak ediorum neden bzm mesajLarımıza cewap wermiosun yada neden cewap weremiosun mu demeLiyim!!!

Arda uçaktan iner inmez ekmek arası taze fasulye istedi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» arda turan