Arda Turan Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arda Turan Fan Club

Arda Fanlarının Buluşma Noktası..!!

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Arda-emre belezoğlu röportajı

+3
ardakoliqq
zelal
ardDa_oshlLem
7 posters
YazarMesaj
ardDa_oshlLem
Moderatör
Arda-emre belezoğlu röportajı Moderatorop2
ardDa_oshlLem

Arda-emre belezoğlu röportajı Empty
MesajKonu: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 12:46 pm

Arda-emre belezoğlu röportajı Fft17mf478911qk6

Tek dilekleri var!

Milli Takım’ın iki yıldızı transfer dedikodularına Milliyet aracılığıyla nokta koydu. Emre, Türkiye’ye dönmeyi düşünmediğini söyledi. Arda ise Emre ile aynı takımda oynamayı hayal ettiklerini, şartlar oluşursa Avrupa’ya gitmeyi çok istediğini belirtti

Milli Takım’ın iki önemli yıldızı Milliyet için buluştu... Günlerdir transfer gündeminin en çok konuşulan iki oyuncusu olan Emre Belözoğlu ile Arda Turan, haklarında merak edilen tüm sorulara içtenlikle cevap verirken, spekülasyonlara da son noktayı koydular.
Emre, herkesin merak ettiği soru olan ‘Galatasaray’a geri dönüp dönmeyeceğine’, Arda ise aldığı transfer teklifleri sonrasında ‘İngiltere’ye gidip gitmeyeceğine’ yanıt verdi....İşte, 2008 Avrupa Şampiyonası ile ilgili çarpıcı yorumlarda da bulunan iki yıldızın çok özel röportajı....

- Emre senden başlayalım. Tecrübeli bir isimsin. Gerçekçi olarak bizim hedefimiz ne olmalıdır sence?

“Bizim böylesine sıkıntılı bir dönemde bile gruptan çıkıp buralara gelmemiz büyük bir başarıydı. Ama şimdi burada artık Avrupa’nın en önemli 16 takımı, en önemli en güçlü takımları var. Bizim ilk hedefimiz tabiki gruptan çıkmak. Çeyrek final, daha sonra bir yarı final bile bizim adımıza bir başarı olur diye düşünüyorum.”

- Arda, herhalde en büyük hayallerinden birisi Avrupa Şampiyonluğu... Neler söylemek istersin ?

“Eğer Avrupa şampiyonluğunu kazanırsak önemli bir başarı olur bizim için. Ama ilk etapta bunu kademe kademe düşünmek gerekir. Avrupa şampiyonasında gruptan çıkmak bizim için bir başarı olacaktır.Gruptan çıktığımız anda da bu genç takımın kendine güveni gelecektir. Ondan sonra daha farklı olabilir diye düşünüyorum. Bu bir turnuva. Üç tane maç oynayacaksınız. İyi konsantre olursanız, rakiplerinize üstünlük sağlama şansınız var. Ama rakiplerimiz kolay rakipler değil. Çok etkili silahları var. İlk önce çok dikkatli olmamız gerekir. Ben umutluyum takımımızdan. Gerçekten büyük bir başarı yakalayabiliriz.”

- Emre, kendinden sonra Arda’yı veliahtın olarak görüyor musun ?

“Veliaht kelimesi çok büyük oyuncular için kullanılır. Bir Maradona olur, bir Hagi olur. Bu tarz oyuncuların veliahtı olabilir. Galatasaray’ın alt yapısından yükselen bir değer olarak baktığınızda benden sonra gerçeği söylemek gerekirse, bir tek Sabri gelmişti. Ama Sabri’nin üzerinde de çok ciddi bir çıkış gösterdi bence Arda. Farklı özelliklere sahip oyuncular zaten. Arda artık tam bir yıldız olarak çıktı. Yani ilk oynadığı maçtan itibaren bugüne gelene kadar, çok şey bekledi herkes Arda’dan. Biz çıktığımızda daha çok mücadelemizle ve yeteneğimizle gündeme geliyorduk ama Arda’nın bir farklı özelliği var. Arda’nın artık herkes oyunun kaderini değiştirmesini bekliyor. O yüzden onun adına daha bir sorumluluk var. Bu sene de bence şampiyonluktaki en büyük pay, tartışmasız Arda’nın.”

- Arda sen Emre’nin İngiltere’deki maçlarını seyrederken heyecanlanıyor musun ?

“(Emre: ‘Bu sene izleyemediki pek fazla, heyecanlansın. Sakatlıklardan pek bi şey izlemedi.) Emre ağabey bizim için futbolculuktan önce karakteriyle insanlığıyla, bizim ağabeyimiz dediğimiz insanlardan bir tanesi. Yaşam tarzıyla, konuşmasıyla, davranışlarıyla, her şeyiyle bize sahanın içindeki desteğiyle çok başka insanlardan bir tanesi benim için zaten. Çok seviyorum onu.”

- Emre senin Galatasaray’a dönüp dönmeyeceğin, Arda senin de İngiltere’ye gidip gitmeyeceğin sürekli konuşuluyor ve yazılıyor. Arda önce senden başlayalım. Nedir son durumun ?

“İnsanların sandığı kadar oralarda gidip oynamak ya da oralara gidip transfer olmak çok kolay değil. Bazen konuşuyorlar, ‘ Emre de Newcastle’a gitti’ falan olur mu diye. Newcastle öyle küçümsenecek ve öyle oraya gidilecek kolay bir kulüp değil. Ama şartlar ne gerektirir, nasıl gelişir hiç bilmiyorum. Şu an Avrupa şampiyonasındayız ve benim kulübümle sözleşmem var. Yani istenilme şartları, bonservis bedeli falan, gerçekten çok ağır şartlar var gidebilmem için. Ama kulübümün şartlarına uyarsa, tabiki de Avrupa’da oynamak isterim. Bu Emre ağabeyin yanına olursa çok daha iyi olur. Böyle bir hayalim var. Ama hayatın ne getireceği hiç belli olmaz. Bizim için hayırlısı neyse o olsun. Yani Galatasaray kulübünde de kalırsak, orası bizim yuvamız zaten, orada büyüdük ve hiç problem olmaz.”

- Emre sen neler söyleyeceksin. Arda’nın seninle birlikte oynamak gibi bir hayali var. Sen de ister misin ?

“İnşallah...Ancak Arda çok rahat, şampiyonlar liginde yarı final, final oynayan takımlarda oynayabilecek kapasiteye sahip. Çok çalıştığı sürece. Çünkü artık futbolda yeteneğin önünde çok çalışma geliyor. Zaten yetenekleriyle her zaman her takımda sivrilecektir. Türkiye’de futbol oynamak da kolay değil, bu bir gerçek. Futbolcu üzerindeki baskı ortada. Benim de ona akıl verdiğim dönemler olmuştur ama herşeyden önce insanlarla fikir alışverişi yapıp, yine en son kararı kendisi verirse, bunun neticesinde bir hata yapsa bile ‘Kararı ben verdim, hatayı da ben yaptım’ demeli. İnşallah bizim geldiğimiz noktaların da çok çok üstüne gelir.”

- Emre, Adnan Polat başkan olduktan sonra ismin sürekli Galatasaray’la anılıyor. Hiç görüştünüz mü ?
“Ben hiç kimseyle hiç birşey görüşmedim. Sekiz senedir yurtdışında oynuyorum. Hayatımda hiç bir değişiklik olmadı. Bir gün Türkiye’ye dönersem de zaten onu açık bir dille ve yüreklilikle söylerim. Sonuçta profesyonel futbolcuyuz. Şartlar nereyi gerektiriyorsa oraya gideriz. Belli bir dönem için bu işi yapıyoruz. Başka bir takım da olur, Galatasaray’da olur. Her şekilde ben, oynadığım takıma hizmet etmek için mücadele etmek isterim. Sonuçta bizler, iyi bir alt yapıdan yetiştik. Oynadığımız takıma iyi hizmet etmek için iyi bir alt yapıdan yetiştiğimizi düşünüyorum.”
zelal
Taze Üye
Taze Üye
zelal

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 1:37 pm

ikiside popiler ama bence arda turanın yeri başka bana katılıyomusunuz
hmm
ardakoliqq
Taze Üye
Taze Üye
ardakoliqq

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimeÇarş. Tem. 16, 2008 3:59 pm

zelal demiş ki:
ikiside popiler ama bence arda turanın yeri başka bana katılıyomusunuz
hmm
Katılıyorum AmA emRe abİuyide Unutmamaq geRek Wink
ardDa_oshlLem
Moderatör
Arda-emre belezoğlu röportajı Moderatorop2
ardDa_oshlLem

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 8:25 pm

evet emre belezoğluda çok iyi bi futbolcu ve çok tatlı
ARdaM da çok sevıyo emre abıyı..
cemre
Taze Üye
Taze Üye
cemre

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimeC.tesi Tem. 19, 2008 2:39 pm

[img]images[15][/img] valla bn pek çozemedm yani çoqqqq sevio emre yi nedense yani neresini sevio hangi ozelliini mesela anlayamadm ama emre nası sevdirmişse kendini bizm kızlara da anlatsn işin aslını şaka bi yana biz de seviorz emre yi de lazm oluyo bole şeylerr
fatm(a)rda
Arda Delüsü
Arda Delüsü
fatm(a)rda

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 6:07 pm

saol cnm
yasemin
Taze Üye
Taze Üye
yasemin

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimePerş. Tem. 31, 2008 11:01 pm

bunlar süper ikili yaa
ArDa'MeRwE
Arda Delüsü
Arda Delüsü
ArDa'MeRwE

MesajKonu: Geri: Arda-emre belezoğlu röportajı   Arda-emre belezoğlu röportajı Icon_minitimePaz Ağus. 03, 2008 12:47 am

röportaj için teşekkürLer...

Arda-emre belezoğlu röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-